MUP: Pronađena dvogodišnja devojčica za kojom se tragalo u Ubu
4. March 2025.
Ministar unutrašnjih poslova Ivica Dačić potvrdio je da je mala Dunja, koja je nestala juče u Ubu, pronađena svesna i komunikativna i da je prevezena u bolnicu radi pregleda.

Foto: Unsplash/ Michael Förtsch
Izvor: MUP
„Devojčica je pronađena na udaljenosti od oko dva do tri kilometra od kuće. Policijske ekipe su i dalje na terenu i vršiće uviđaj na mestu pronalaska deteta. Ovo je svakako srećan epilog potrage. Sve okolnosti će se utvrditi, ali je najvažnije da je Dunja živa i da će se vratiti svojoj porodici“, izjavio je Dačić.
U potrazi za devojčicom, koja je trajala celu noć učestvovale su pojačane snage policije i Gorske službe spašavanja (GSS), kao i meštani.
Bili su uključeni i psi tragači kao i dronovi sa termovizijskim kamerama.
Dvogodišnja devojčica Dunja Marković nestala je juće 3. marta oko 14 časova ispred zgrade u kojoj živi, u Ulici 8. marta broj 6 na Ubu.