“Zeleni” gerilac iz Zagreba

4. February 2022.
Šume su zelena pluća naše planete. Do 2030. godine bi u Europi zato trebalo biti posađeno tri milijarde novih stabala. Vladimir Dimić ih je u svom životu zasadio već više od tisuću i tako grad Zagreb učinio ljepšim i ugodnijim mjestom za život.
Untitled-1

Autori: Matina Tenžera i Davor Batisweiler, DW

Rođeni Leskovčanin Miroslav Nisić svira harmoniku od svoje devete godine i već kao dječak osvojio je brojne nagrade na natjecanjima širom Srbije. S devetnaest godina seli se u Essen gdje studira klasičnu harmoniku u klasi slavne japanske harmonikašice Mie Miki. Širok repertoar narodne glazbe i balkanskih kola obogaćuje tako klasikom, a uskoro se suvereno i virtuozno kreće kroz sve stilove.

Početak u Njemačkoj mu ipak nije bio lak. Daleko od roditelja, obitelji i prijatelja, morao je svladati novi jezik i uklopiti se u novu sredinu.
Osim obitelji i prijatelja, u početku mu je najviše nedostajao, kaže, “leskovački roštilj“. Zahvaljujući svojoj vedroj i otvorenoj prirodi, kao i virtuoznom sviranju, Miroslav brzo sklapa poznanstva i stječe i u Njemačkoj prijatelje.

Od 2008. godine član je fenomenalnog kvarteta Uwaga, koji klasičnu glazbu izvodi na moderan i originalan način, miješajući razne muzičke pravce.

Do sada su snimili šest albuma i surađuju s prominentim komornim i simfonijskim orkestrima.

Članak je prenet sa portala Deutsche Welle.

Click