Severni tok 2 trebalo bi da bude završen najkasnije početkom 2021.

Na zajedničkoj konferenciji za novinare u Moskvi s nemačkom kancelarkom Angelom Merkel, Putin je rekao da se “nada da će pre kraja ove ili najkasnije tokom prva tri meseca naredne godine, biti završei radovi i gasovod pušten u rad”.
Na dnevnom redu sastanka Merkel-Putin glavne teme su kriza sa Iranom, rat u Libiji i Ukrajina. Oni su se danas prvi put od proleća 2018. godine sastali u Rusiji.
Predsednik SAD Donald Tramp je decembra potpisao zakon o sankcijama za kompanije koje grade gasovod za ruski prirodni gas do Nemačke.
Gasovod “Severni tok 2” koji košta gotovo 11 milijardi dolara, delom prolazi preko dna Baltičkog mora i trebalo bi da, zaobilazeći Ukrajinu, udvostruči količinu prirodnog gasa koji Nemačka dobija od Rusije.